اخبار > عباس آخوندی با ۱۸۸ رای قاطع مجلس به عنوان وزير راه و شهرسازی دولت دوازدهم انتخاب شد/ ثبت چهارمين رای اعتماد از مجلس در دولت روحانی


  چاپ        ارسال به دوست

امروز در خانه ملت صورت گرفت؛

عباس آخوندی با ۱۸۸ رای قاطع مجلس به عنوان وزير راه و شهرسازی دولت دوازدهم انتخاب شد/ ثبت چهارمين رای اعتماد از مجلس در دولت روحانی

عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم با کسب ۱۸۸ رای موافق از مجلس به عنوان رکورددار رای اعتماد در دولت روحانی به عنوان وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید به نقل از خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، چهارمین رای اعتماد نمایندگان خانه‌ملت در دولت روحانی به عباس آخوندی در برهه‌ای از تاریخ ایران رقم می‌خورد که آخوندی دوران چهارساله پرتلاطمی را طی دولت یازدهم، گذراند و البته با چالش‌های عمده‌ای که بیشتر آنها از نوع سیاسی بودند مواجه شد با این حال وزیر پرتلاش و خوش‌فکر راه و شهرسازی دولت یازدهم که بسیاری از نمایندگان و به ویژه نمایندگان مناطق مرزی کشور از وی به نیکی یاد می‌کنند را مصمم‌تر کرد تا راه خود را که همانا برقراری قانون در تمامی عرصه‌های مسکن و شهرسازی و همچنین تمامی شقوق حمل و نقل بود با قدرت بیشتری ادامه دهد که البته قرار گرفتن در این راه حاصل تجربه‌های نیک و ارزشمندی بود که بر پایه آگاهی، همفکری و مشاوره‌های مشاوران و معاونان وی موجودیت و تحقق یافت. زیرا وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم و دوازدهم به مشارکت جمعی و حقوق شهروندی اهمیت فراوانی قائل بوده و هست.

به‌رغم تمامی سنگ‌اندازی‌ها و نامهری‌هایی که در مورد مسکن‌مهر بر پیکره وزارت راه و شهرسازی و البته شخص وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم برای تکمیل و تحویل تمامی واحدها وارد آمد، عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم در جلسه رای اعتماد مجلس برای چهارمین بار توانست اعتماد نمایندگان خانه‌ملت را در مورد ادامه راه خود و تکمیل طرح‌های ناتمامی که از دولت یازدهم سنگ بنای آن را نهاد به دست آورد. وی در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم با ۱۸۸ رای موافق، .... مخالف و... و. ممتنع به عنوان وزیر راه و شهرسازی دولت دوم روحانی باقی ماند.

این بار، اما آرای اعتماد نمایندگان خانه ملت گواهی است بر تلاش‌های شایان‌توجهی که در مجموعه وزارت راه و شهرسازی با مدیریت اصلی عباس آخوندی به ثمر نشست.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم، اولین رای اعتماد نمایندگان مجلس در سال ۹۲ را با ۱۵۹ رای موافق به خود اختصاص داد. آخوندی البته دو استیضاح را نیز از سرگذراند که نخستین آن در سال ۹۴ با امضای ۱۳ نفر از نمایندگان مجلس در پنج محورِ عدم انجام تعهدات زمان اخذ رای اعتماد، مشکلات حوزه عمومی وزارتخانه، مشکلات حوزه زمین، مسکن شهری و روستایی، مشکلات حوزه حمل و نقل و مشکلات حوزه مالی وزارتخانه بود که با پاسخ‌های وی در استیضاح نخست، وکلای ملت با ۱۷۵ رای موافق به ابقای آخوندی در وزارت راه و شهرسازی رای مثبت دادند.

دومین استیضاح نیز در اسفندماه ۹۵ به دنبال حادثه تلخ تصادف دو قطار مسافری در هفت‌خوان دامغان که منجر به فوت ۴۹ تن شد رخ داد. با توضیحاتی که وزیر راه و شهرسازی ارایه داد نیز بار دیگر نمایندگان مجلس به وی با آرای بیشتری رای اعتماد دادند و در استیضاح دوم، وزیر راه و شهرسازی با ۱۷۶ رای موافق به ابقا، در سمت خود به عنوان وزیر راه و شهرسازی باقی ماند.


١٢:٤٨ - يکشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٣١٢    /    تعداد نمایش : ٧٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
* چاپ این صفحه *