اخبار > ۱۰۷۴ واحد مسکن مهر در شهرهای جدید استان اصفهان افتتاح شد


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با سفر آخوندی به اصفهان

۱۰۷۴ واحد مسکن مهر در شهرهای جدید استان اصفهان افتتاح شد

همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان و بازدید وی از خط قطار حومه‌ای بهارستان- اصفهان، ۱۰۷۴ واحد مسکن مهر ، ۴ مدرسه، یک کلانتری، فضای سبز، فضای ورزشی و یک تصفیه خانه شهری با حضور حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در سه شهر جدید مجلسی، فولادشهر و بهارستان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، آئین آغاز عملیات اجرایی ریل گذاری متروی بهارستان و رونمایی از طرح اولین مدرسه اجتماع محور در کشور با حضور آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، معاونان و مشاوران وی، استاندار و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی، در شهر بهارستان برگزار شد.
وزیر راه و شهرسازی در این مراسم با تاکید بر اینکه از ابتدا باید راه آهن برای شهرهای جدید طراحی می شد ولی آن زمان این تجربه فراهم ‌نبود، گفت: ایجاد و توسعه قطار حومه ای، ایمنی و آسایش و رفاه مردم را موجب شده و به توزیع مناسب جمعیت کمک بسیار زیادی می کند.
طاهرخانی مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید نیز در این مراسم با بیان اینکه تا ۵ سال آینده شاهد جمعیتی حدود ۱۳۰ هزار نفری در شهر بهارستان خواهیم بود، گفت: بخش اصلی و مهم پروژه قطار شهری بهارستان انجام شده و برای اتمام این پروژه مهم و حیاتی به اعتباری حدود ۳۵۰ میلیارد تومان نیاز داریم که در صورت تامین اعتبار، امکان افتتاح این پروژه در 2 سال آینده امکان پذیر است.

افتتاح استخر سرپوشیده شهیدان مدافع حرم با حضور خانواده شهید حججی
همچنین در جریان سفر طاهر خانی به شهر جدید مجلسی نیز، پکیج تصفیه‌خانه شهری، مدرسه ۱۲ کلاسه علامه مجلسی، فضای سبز سایت مسکن مهر، ۱۷۹ واحد مسکن مهر و استخر سرپوشیده شهیدان مدافع حرم با حضور خانواده شهید حججی با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان، به بهره‌برداری رسید.

افتتاح 859 واحد مسکن مهردر فولادشهر
آیین افتتاحیه 895 واحد مسکونی و مدرسه ی ۱۲ کلاسه شهر جدید فولادشهر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران این شهر و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
با افتتاح 895 واحد از 2000 واحد مسکن مهر فولاد شهر، پیش بینی می شود تا پایان سال واحدهای مسکونی باقی مانده نیز به مالکانشان تحویل داده شود.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور در این آیین با تاکید بر اینکه در مرحله ارائه خدمات شهری هزینه های زیادی نیاز است، گفت: مسکن مهر شهرهای جدید از مراکز شهر دور هستند و همین مساله باعث شده تا انتقال زیرساخت ها مانند آب، برق، گاز و ... با هزینه های زیادی همراه شود.
حبیب ا.. طاهرخانی با اشاره به افتتاح مدرسه ی ۱۲ کلاسه شهر جدید فولادشهر با اعتباری معادل ۷۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات شرکت عمران شهرهای جدید گفت: مطابق با قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن، تامین واحدهای آموزشی به عهده وزارت آموزش و پرورش است اما با توجه به مشکلات آموزش و پرورش در این شهر ، شرکت عمران شهرجدید فولادشهر طبق دستور، عهده دار ساخت مدارس فولادشهر و مسکن مهر شده است.
وی با بیان اینکه تا کنون در کلیه شهرهای جدید کشور 70 مدرسه ساخته شده و 60 مدرسه دیگر نیز باید ساخته شود، گفت: شرکت عمران شهرهای جدید مشکلی در تامین فضای آموزشی ندارد و رویکرد ما در مدرسه سازی، اجتماعی محور بودن مدارس است. در چنین مدارسی فضاهای آموزش در کنار فضاهای ورزشی، فضاهای عمومی، رفاهی و فضاهایی برای تعاملات اجتماعی تعریف می شود اما متاسفانه فقدان رفاهیات اولیه معضل اصلی مسکن مهر است./


١٤:٥٦ - شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٦٦    /    تعداد نمایش : ٧١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
* چاپ این صفحه *