اخبار > حضور شرکت عمران شهرهای جدید در دومـین نمایشـگـاه بین‌المللی حمل‌ونقل


  چاپ        ارسال به دوست

حضور شرکت عمران شهرهای جدید در دومـین نمایشـگـاه بین‌المللی حمل‌ونقل
حضور شرکت عمران شهرهای جدید در دومـین نمایشـگـاه بین‌المللی حمل‌ونقل

دومین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل، راهداری و راهسازی و صنایع وابسته در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، شرکت مادر تخصصی به همراه سه شهر جدید بهارستان، هشتگرد و گلبهار در دومین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل، راهداری و راهسازی و صنایع وابسته شرکت کرد.
افتتاح این نمایشگاه در ساعات اولیه بازگشایی، با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی انجام شد.
وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح از غرفه شهرهای جدید کشور بازدید و از نزدیک در جریان اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در حوزه حمل و نقل ریلی شهرهای جدید بهارستان، هشتگرد و گلبهار قرار گرفت.
همچنین حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ضمن بازدید از این نمایشگاه با حضور در نشست خبری اظهار داشت: سیاست شهرهای جدید با هدف تراکم زدایی و تمرکز زدایی از کلان شهر به عنوان یک سیاست اصولی انتخاب شده تا امکان زندگی راحت تر را برای ساکنان فراهم کند و با ایجاد سیستم حمل ونقل مناسب در مناطق کلان شهرها، وجوه اصلی آن در سایر مناطق شکل گیرد.
مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید، با بیان اینکه حمل ونقل و ارتباطات یکی از وجوه محوری و اصلی تعریف شده در مناطق کلان شهر است، افزود: سعی کرده ایم طرح های جدید را در مناطق کلان شهری بابت تمرکز زدایی انتخاب کنیم.
وی اظهار کرد: شرکت عمران شهرهای جدید در حوزه حمل ونقل سه وجه مختلف را دنبال می کند که شامل حمل ونقل آزادراهی، حمل ونقل ریلی و حمل ونقل قطارهای حومه ای است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در بخش حمل ونقل آزادراهی در ابتدا شرکت ساخت در آزادراه تهران_پردیس ورود پیدا کرد و در کنار آن آزادراه  تبریز سهند از جمله پروژه های اولویت دار شرکت عمران شهرهای جدید است که ظرف مدت 18 ماه آینده به بهره برداری می رسد. که این آزادراه نقش موثری در کاهش تلفات جاده ای و مسائل موجود در کلان شهر تبریز دارد.
طاهرخانی ادامه داد: در اجرای طرح های آزادراهی با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقلی همکاری داریم و در حال رایزنی برای آزادراه آبیک به چرم شهر هستیم تا دسترسی پرند به این آزادراه کامل شود و همچنین آزادراه مشهد_گلبهار_چناران از حریم گلبهار عبور می کند که کلنگ آن امسال به زمین خورد و در آینده شهر جدید گلبهار موثر است.
معاون وزیر راه وشهرسازی حوزه ریلی را یکی دیگر از وجوه فعالیت شرکت عمران شهرهای جدید عنوان کرد و گفت: متولی احداث قطارهای برقی حومه‌ای شرکت عمران شهرهای جدید است. هم‌اکنون قطار برقی حومه‌ای کرج-هشتگرد در مراحل نهایی است و امیدواریم بتوانیم اوایل سال آینده این پروژه را آماده افتتاح کنیم.
وی ادامه داد: بخش سیویل پروژه اصفهان-بهارستان به اتمام رسیده است و قرارداد ریل‌گذاری منعقد شده و هم‌اکنون در دست اجرا قرار دارد. عملیات ساخت سه ایستگاه در مسیر این راه‌آهن به‌زودی شروع خواهد شد و در مرحله فراخوان جذب شریک برای انجام کار است. همچنین قطار برقی حومه‌ای فولادشهر-اصفهان نیز در دست مطالعه است.
معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه  آزادسازی مسیر 40 کیلومتری پروژه قطار برقی حومه‌ای مشهد-گلبهار انجام شده است یادآور شد: در این پروژه ۱۸۰ میلیون یورو فاینانس به تائید شورای اقتصاد رسید، که با نهایی شدن آن، پروژه سرعت می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید خاطر نشان کرد: خط ۸ متروی تهران که تا فرودگاه امام آمده است به شهر جدید پرند متصل خواهد شد اما اتصال فرودگاه امام به پرند در اولویت شهرداری نیست در حالیکه زیرسازی خط پرند اجرا و در بخش‌هایی از مسیر ریل‌گذاری انجام شده و ایستگاه پرند در مرحله پیشرفت فیزیکی 70 درصد می باشد.
طاهرخانی با اشاره به همکاری این شرکت با شرکت راه‌آهن افزود: توافق‌نامه دوخطه کردن خط آهن تهران- پرند با مشارکت راه‌آهن و شرکت عمران در حال انجام است و مقرر گردیده ۱۳۵ میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت عمران به اجرای پروژه کمک شود و در حال حاضر 11 رام قطار بین تهران تا پرند در حال حرکت است.
وی با تاکید بر اینکه قطار حومه‌ای برقی تهران-اندیشه در دستور کار است، اظهارداشت: منتظر تأمین اعتبار هستیم تا پروژه برقی حومه‌ای تبریز-سهند، تهران-پردیس و شیراز-صدرا که جزء اولویت‌هاست اجرا شود.
وی افزود: مطالعات مترو تهران-پردیس نیز به طور کامل انجام شده است و در ردیف‌های متفرقه بودجه اعتبار محدودی برای آن در نظر گرفته شد.


١٢:٣٦ - چهارشنبه ٢٩ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٩٣    /    تعداد نمایش : ٥٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
* چاپ این صفحه *